Return to site

Geriausi pinigų taupymo būdai (išbandyti ir patikrinti)

Geriausi taupymo būdai

Sveiki mano žvėreliai!

Šiandien kalbėsime apie pinigų taupymą ir geriausius taupymo būdus. Kai kas gali paklausti – „klausyk Lape, kaip aš galiu sutaupyti jei gaunamų pajamų man vos užtenka savo patiems būtiniausiems poreikiams tenkinti?!“ Nieko nieko, tuojau viską paaiškinsiu ir pateiksiu pačius geriausius ir laiko išbandytus pinigų taupymo būdus, kurie tikrai tiks ir mažas pajamas turintiems žmonėms. Juk dideli dalykai prasideda nuo mažų detalių 😊

Taigi, pats pirmas dalykas kurį turėtumėte padaryti prieš pradėdami taupyti – pradėti fiksuoti nebūtinas išlaidas. Tik nereikia sakyti, kad tokių išlaidų neturite. Jų turi visi ir šios išlaidos kiekvieną mėnesį suvalgo tikrai nemažą gaunamų pajamų dalį. Nebūtinas išlaidas galima lengvai sumažinti ar netgi jų atsisakyti, tiesiog reikėtų nuolat laikytis keleto paprastų taisyklių:

  • Prieš eidami į parduotuvę, visuomet iš anksto planuokite savo pirkinius. Patikėkite, spontaniški pirkiniai, o ypač apsipirkimas prie kasos, suvalgo nemažą dalį jūsų pajamų.
  • Suplanuokite savo savaitės biudžetą. Apsiskaičiuokite kiek savaitei jums gali prireikti pinigų ir lygiai tokią pačią sumą nusiimkite iš bankomato. Bankomatu stenkitės taip pat pasinaudoti tik vieną kartą į savaitę. Apskritai, stenkitės daugiau naudoti grynuosius pinigus, kadangi žmonės atsiskaitydami kortele, paprastai išleidžia daugiau pinigų nei tie žmonės, kurie atsiskaito grynaisiais pinigais.
  • Sumažinkite išlaidas savo neigiamiems įpročiams – juk cigaretės ir alkoholis kenkia jūsų sveikatai, kam leisti pinigus ir dar save žaloti?

Sumažinus nebūtinas savo išlaidas, toliau galime paieškoti ir kitų vietų pro kurias išbėga jūsų pinigai. Pavyzdžiui pramogos nebūtinai turi kainuoti. Apsilankykite savo miesto svetainėje, kurioje skelbiami savaitės renginiai. Gali būti, kad kaip tik artimiausiu metu vyks koncertai ar parodos, kurios yra visiškai nemokamos. Jei mėgstate skaityti, nebūtina nuolat pirkti naujų knygų. Visai gali būti, kad jūsų artimiausia biblioteka turi būtent tą knygą kurios norite. Taip pat galite naudoti narystės ir nuolaidų kortelėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio šių kortelių siūlomos nuolaidos nėra didelės, tačiau nuolat apsiperkant toje pačioje parduotuvės, galite sutaupyti pakankamai nemažą pinigų sumą.

Kaip visuomet, pabaigai norėčiau pasakyti ką nors labai protingo, bet šiam momentui galiu sugalvoti tik tai, kad taupymas yra neatsiejama asmeninių finansų valdymo dalis ir prasideda nuo drausmės ir disciplinos. Taupymo įpročiams, kaip ir bet kuriems įpročiams susiformuoti, reikia laiko, todėl nenuleiskite rankų jei pirmą ar antrą mėnesį taupyti nepavyksta. Svarbu stengtis ir niekada nesustoti.

Iki kito karto!