Return to site

Skolintis ar taupyti - kas geriau?

Kaip priimti tinkamą sprendimą?

broken image

Sveiki mano žvėreliai!

Šiandien sugalvojau, kad pagaliau pribrendo pats laikas pakalbėti apie atsakingą skolinimąsi. Juk skolinimasis yra labai svarbus finansinis žingsnis, todėl turi būti atliktas atsakingai. Iš vienos pusės, paskola yra tam tikras finansinis įsipareigojimas, tačiau iš kitos pusės, kreditas paimtas apgalvotai ir tinkamomis sąlygomis – gali padėti greičiau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Taigi, kada skolintis yra verta, o kada geriau pataupyti?

Finansų ekspertų nuomone, sprendimas skolintis ar taupyti, tūrėtų būti priimtas atsižvelgiant į planuojamo pirkinio kainą. Juk pirkinys pirkiniui nelygus. Kuomet vieni žmonės planuoja pirkti televizorių, kiti – planuoja pirkti nuosavą būstą. Taigi ir finansiniai sprendimai kiekvienu atveju turi būti skirtingi.

Pavyzdžiui, jeigu sumą, norimam daiktui nusipirkti galite sutaupyti per du ar tris mėnesius – geriausiai būtų taip ir padaryti. Juk pataupyti keletą mėnesių norimam televizoriui, tikrai nėra tas ilgas laiko tarpas, kurio būtų neįmanoma ištverti. Sutaupę reikiamą pinigų sumą ir įsigiję norimą daiktą, galėsite sugrįžti prie jums įprasto finansinio rėžimo ir toliau imtis ilgalaikių finansinių planų įgyvendinimo. Taigi, jei planuojamo pirkinio kaina nėra didelė, tuomet geriau pataupyti.

O ką daryti tuomet jei jūsų planai yra didesni? Pavyzdžiui kaip reikėtų elgtis jei planuojate būsto remonto darbus, kurie kainuos apie 6000 eurų arba reikalingas naujas automobilis? Taupyti ar imti paskolą automobiliui? Remontuoti būstą vėliau ar pasiskolinti ir sutvarkyti visus riekalus dabar?

Na, šiuo atveju viskas priklausytų nuo jūsų pajamų ir finansinių tikslų. Jei jūsų mėnesinės pajamos nesiekia nors 1500 eurų per mėnesį, sutaupyti būsto remontui reikiamą pinigų sumą užtruktų pakankamai nemažai laiko. Ilgą laiką taupyti ir elgtis disciplinuotai yra ganėtinai sudėtinga, todėl šiuo atveju geriausiai būtų reikiamą pinigų sumą pasiskolinti. Pajamoms pakilus, kreditą galėsite grąžinti anksčiau laiko ir grįžti į įprastą ritmą.

O ką daryti jei norite įsigyti tikrai brangų turtą, pavyzdžiui nuosavą būstą, kainuojantį sakykime 60000 eurų? Tokiu atveju vienareikšmiškai reikėtų imti paskolą. Visi šiuo metu Lietuvoje veikiantys bankai siūlo pakankamai geras būsto įsigijimo finansavimo sąlygas. Paprastai jums užtenka turėti 15 procentų įsigyjamo būsto vertės pradinį įnašą.

Pabaigai reikėtų pasakyti, kad prieš skolindamiesi būtinai raskite laiko geriausias skolinimosi sąlygas siūlančios kredito įstaigos paieškai. Net ir nedidelis paskolos palūkanų skirtumas, gali turėti didelę reikšmę galutiniame rezultate.

Šiam kartui tiek. Susimatysime.